Canbey Forklift

Yıllık Forklift Kiralama Fiyatları

Forklift yük kaldırmak için kullanılan bir iş makinesidir. Ön yüzünde bulunan çatal ve kabin olarak isimlendirilen yükü taşıma mekanizması bulunur. Özel bir mekanizmaya sahiptir. Bu mekanizma sayesinde taşınacak yükü bulunduğu yerden alıp, taşınacağı rafa, araca yükleme yapan bir alettir. Forklift yakıt ve akü sistemi ile çalışabiliyor.

Günümüzde taşınma alanlarına göre türlerine göre tercih edilebiliyor. Forklift sayesinde iş yükü daha hafif hale geliyor. Yükün taşınma kapasitene göre farklı modelleri bulunuyor. Genel olarak bakıldığında sanayi alanı, liman ve inşaat sektörü gibi çeşitli alanlarda, ağır yüklerin taşınması için kullanılan bir alettir. Forklift iş yükünü tamamen üsteleniyor. Hatta Yıllık forklift kiralama fiyatları da bulunuyor.

Forklift Çeşitleri

Forkliftler kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Forklift çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Genel amaçlı dengeli forklift: Her yerde oldukça sık karşılaştığımız klasik tip forklift çeşididir. Yükün ağırlığı ile denge oluşturularak eşit miktarda taşıyan forkliftdir. Bu genelde basit operasyonlar için kullanılır. Elektrikli, dizel ve gaz ile çalışır.
  • 3 Tekerlekli Forklift: Mekanizmanın arka kısmında 1 tekerlek, ön kısımda ise 2 tekerlek bulunan forkliftdir. Bu forkliftde maksimum manevra özelliği bulunur. 3 tekerlekli olmasından dolayı çok zor dönemeçleri kolaylıkla dönebiliyor.
  • Sık depolama forklift: Bu forklift çeşidi dar alanda seri manevra kabiliyetine sahiptir. Bu genelde dar yerleşim alanlarında kullanılıyor.

En Sık Tercih Edilen Forklift Türleri

Günümüzde kullanım alanlarına göre tercih edilen fotkliftler bulunuyor. Aşağıda ki forklift çeşitleri günümüzde en sık tercih edilen forkliftlerdir.

  1. Transpalet: Genel olarak kapalı alanlarda kullanılır. Motorsuz özelliğe sahiptir. Transpalet küçük ve hafif yüklerin taşınmasına olanak tanır. Sadece kaldırma mekanizmasını bulunur. İnsan gücü ile hareket ettirilip, kumanda edilir.
  2. Özel forklift: Yandan yük yükleyeceği forklift türüdür. İsminden de anlaşıldığı gibi operatörü bulunur. Konteynerı enlemesi yani yandan kavrayarak çalışır. Özel forklift geniş ya da uzun yükleri taşımak için oldukça uygun bir mekanizmaya sahiptir.
  3. Teletrucks: Maksimum özelliği en yüksek makine diyebiliriz. Oldukça verim alınabilir. Taşınacak ürünleri tepeleme en üstten kavrama özelliğine sahiptir.
Canbey Forklift Kiralama
Canbey Forklift Kiralama

Forklift Fiyatları

Forklift fiyatları kullanım alanına göre değişkendir. Çünkü şantiye alanı, kapalı alan, iş merkezleri, marketler ve liman gibi çeşitli alanlarda forklift farklı özelliklerde kullanılıyor. Açık alanlarda dizel, Lpg’li ve benzinli forklift kullanılıyor. Kapalı alanlarda ise elektrikli ve akülü olmak üzere farklı özelliklerde kullanılıyor. Kullanım alanlarına farklı özelliklere sahip forklift iş yükünü oldukça hafifletiyor.

Yıllık Forklift Kiralama Yapılabilir Mi?

Yıllık forklif fiyatının belirlenmesi için çeşitli Prosedürlere bakılır. Forkliftin kullanılacağı yer önemlidir. Çünkü özelliklere sahip forklift seçimi oldukça önemlidir. Yıllık forklift kiralama fiyatları aracın özelliklerine, marka ve modeline göre değişkenlik gösterir. Yıllık kiralama bedeli kullanım avantajlarına ya da seçeneklere göre belirlenerek hesaplanır.

Forklift Kullanım Amacı

Forklift piyasaya sürüldüğü andan itibaren kaldırdığı ağır yükler sayesinde çok kapsamlı özelliklerde kullanılıyor. Hatta işletmelere adeta can simidi görevi yapıyor diyebiliriz. Özellikle ağır yükler sayesinde ağır malzemeyi bulunduğu yerden kaldırıp, taşınacağı yere kadar hızlı şekilde bırakabiliyor. Bu işlevi sayesinde oldukça önemlidir.

Canbey Vinç Forklift
Canbey Vinç Forklift

Ayrıca forklift kamyon yüklemeleri ve boşaltmaları için de oldukça önemlidir. Çünkü taşımada insan gücüne ihtiyaç duyulmaksızın kolay ve hızlı yapılmasını sağlıyor. Bu makineler hayatımıza girmeden önce, insanlar ağır bir yükü 3.4.5 kişi hatta ağırlık derecesine göre kalabalık şekilde taşıyorlardı. Forklift hem zamandan tasarruf etmemizi sağlıyor hem de insan gücüne gerek duymaksızın, ağır yük taşınıyor. Forklift için zamanın en büyük icadı diyebiliriz.

Forklift Neden Tercih Edilir?

Forklift sürücü ile kullanılan taşıma aracıdır. Şantiye alanları, liman vb. gibi çeşitli alanlarda insan gücü ile ağır bir yük kaldırmak kolay değildir. Geçmişten günümüze bu alanlarda çalışmak hem zor hem de insan gücü ile taşımak sınırlıdır. Bu günümüz teknolojisinde daha kolay hal kazandı. Forklift olarak bilinen ağır yük taşıma kapasitesine sahip araç üretildi. Forklift tercih edilmesinde ki en büyük neden ise, hem işin süresini minimuma indirmek hem de insan gücünden tasarruf sağlanmasıdır.

Bu araçlar çeşitlerine göre farklılık gösteriyor. Ortalama 6 ay içerisinde bitirilecek iş kiralık forklift sayesinde yarı yarıya düşüyor. Tercih edilmesinde ki nedenler oldukça fazladır. Bu hizmeti bizden uygun fiyata alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir