7 tonluk kiralık forklift

7 Tonluk Kiralık Forklift

Forklift iş sektöründe kullanılan bir araç türüdür. İnsan gücüyle taşıyamadıklarınızı Forklift aracıyla çok kolay taşıyabilirsiniz. Taşıma aparatıyla istediğiniz yüksekliğe elinizi vurmadan taşıyabilirsiniz. Günümüzde birçok alanda görmemiz mümkün. Çok kısa sürede bir yerden başka yere götürme imkânınız vardır. 7 tonluk kiralık forklift raf istifleme işlerinde de aktif olarak kullanılmaktadır.

Forklift 1 ton ile 50 ton arasında kolayca taşır. Taşıdığı aparatlar sağa sola yukarı aşağı hareket edebilirler. Böylelikle zaman kaybetmeden hızlı bir ürünleri yerleştirme işlemlerini yapabilirsiniz. Forklit çok pahalı olmasından dolayı bazı işletmeler işinin süresine kadar 7 tonluk kiralık forklift hizmetinden yararlanır. Biz müşterilerimizin ceplerini düşünerek ekonomik bir şekilde forklift kiralama hizmeti vermekteyiz.

7 Tonluk Forklift Nerelerde Kullanılır?

Forklift araçların genel amaçları yük taşıma olduğu için birçok işletmelerde yük taşımak için kullanılır. Forklift araçların taşıyacağı yük 1 ile 50 ton ağrılığında olup 1 cm ile 6 cm arasında yük taşıyabilir. Bir yerden başka yere taşımak, raf düzeni için, uzun mesafelerde, insan gücünün yapmayacağı alanlarda araç taşımacılık yapılır.

7 tonluk kiralık forklift çeşitleri
7 tonluk kiralık forklift çeşitleri

1800 yıldan beri işyerlerinde kullanılır. İlk kullanım yeri olarak 1. Dünya Savaşında kullanıldı. O dönemde kullanılmasının sebebi ise savaş sırasında askerlere silah, mermi ve diğer savaş için gerekli araç ve gereçleri askerlere ulaştırılması sağlandı. Daha sonra 1950 yılında daha farklı özellikler konularak kullanışlı hale getirildi. 1952 yılında manevra kabiliyeti koyarak yükleri daha da kavraması sağlandı. Kiralama firması olarak 7 tonluk kiralık forklift hizmeti de vermekteyiz. Araçlarımız birinci sınıf hizmeti vermektedir. İşlerinizi kısa sürede halledebilirsiniz.

7 Tonluk Forklift Ne işe Yarar?

Forjklift araçlar üzerinde taşınılan yükler eğer kırılacak ya da zarar görecek tarzda ise can simidi gibi taşınan eşyalara kalkan olur. Eşyaları daha kısada taşımanızı sağlar. İnsan gücünün taşıyamadığı her yükü daha kısa sürede taşıma imkânı sunar. 1 tonluk ve daha ağır olan yükleri taşıma, sevkiyat işlerini de yaptıkları için önem taşıyor. Bununla da sınırlı kalmayan forklift gemilerde yük indirme, bindirme, kamyon arkasındaki yükleri daha kısa sürede indirme olanağı tanıyor. Bu işlem hem ekonomik hem de zamandan tasarruftur. 2000 yılından sonra dizel yakıtını kullanılan 7 tonluk forklift araçları geliştirildi. Böylelikle daha hızlı ve daha az yakıtlar taşınma imkânı oldu.

7 Tonluk Forklift Kiralama İşletmeleriniz İçin Neden Önemlidir?

7 tonluk kiralık forklift hizmetimizden yaralandığınız zaman sizlere zamandan tasarruf ve iş gücü kazancı sağlamaktayız. Forklift araçlarından birini kullanmadığınız zaman onun yaptığı işleri 5 ile 10 kişi yapmaz ve yapılan işler ise daha uzun sürmesine sebep olacaktır. Firmamızdan bu araçları kiraladığınız zaman işlerinizi dakikalar içinde halletmiş olacaksınız. Aynı anda birçok işleri bitirme zevkine varacaksınız. Bu araçlar sadece taşıma işlemi yapmazlar.

Çalışanlarınızın can güvenliğinizi tehdit edecek her türlü hususlarda önüne geçerek iş güvenliğinizi de sağlamış olacaktır. Firmamızdan kiralanan araçlara 6 ayda bir bakım yapılarak daha uzun süre kullanılabilirsiniz bu araçları kullanan kişiler işinde uzman ve iyi eğitim alan kişiler tarafından sürülmesi olası kazaları minimum seviyeye indirilmesi sağlanır.  Araçların yakıt kullanımı ile hız limit ayarları sizin kullanımınıza bağlıdır.

7 Tonluk Kiralık Forklift Araçların Özellikleri

Forklift araçlar satın alamadığınız zaman kiralama hizmetleri de sunuluyor. İnsanların taşımayacağınız tonlarca yükü taşıma imkânı sunuyor. Taşınan malları iyi kavrayarak zarar uğratacak her türlü olayların önüne geçilmesi sağlanır. Ekonomiktir. Uzun süre kullanılabilir. Sağ, sola, yukarı aşağıya hızlı manevrası sayesinde istediğiniz alana ve yüksekliğe taşınabilir. İş güvenliği sağlar. Çalışanların başına gelebilecek kazaları minimum seviyeye indirir. Zamandan tasarruf eder.  Özellikle limanlarda ağrı yükleri daha kısa sürede kamyona taşınır.  Böylelikle kısa sürede birçok firmanın kazancı sağlanır.

7 Tonluk Forklift Kiralama Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Forklift araçları işletimleriniz için en uygun araç hangisi ise onu kiralamanız sizin işinizde avantajlı hale getirilir. Eğer uzun vadeli kullanmak isterseniz daha az yakan dizel yakıtlı araçlardan kiralayabilirsiniz. Taşınacak alanın yüksekliğini kavrayabilecek kol mekanizmasına bakılması gerekir. Ani manevra kabiliyetinin olup olmadığına bakılarak almanız işletmeniz için daha hızlı taşıma imkânı sunar. Firma olarak müşterilerimizin mutluluğunu düşünerek bakımları tamamlanmış araçları kiralama hizmetine sunmaktayız. Siz de forklift araçlardan birine kiralamak isterseniz firmamıza güvenle ulaşabilirsiniz.

5 tonluk forklift

Forklift Ehliyeti Nasıl Alınır?

Forklift kiralama konusunda en çok dikkat edilen ayrıntılardan biri de forklift makinesinde profesyonel ve garantili bir şekilde hizmet sunulabilmesi için ehliyet belgesine sahip olunmasıdır. Dolaysıyla bu kaliteli iş makinesinin kusursuz bir şekilde kullanılabilmesi ve müşteri memnuniyeti sağlanabilmesi için öncelikle forklift ehliyetine sahip olunması gerekiyor. Bu kapsamda bireylerin yapması gerekenler oldukça kolaydır. Diğer iş araçlarından farklı olarak bu iş makinelerinin ehliyet belgesinin alınabilmesi için öncelikle yasal çerçevelerde belirtilen kriterlerin yerine getirilmesi gerekiyor.

Forklift Ehliyet Belgesi Alınması İçin Gerekli Şartlar

Forklift kiralama alanında forklift ve benzeri türden iş makinelerini kullananlar ve ehliyet belgesine sahip olmayanlar yasal kapsamda suç teşkil ederler. Bu doğrultusunda bireylerin veya ilgili firmaların cezai işlemlere tabi tutulması söz konusudur. Forklift ehliyet belgesine sahip olunabilmesi için başvuru sahibinin ilk olarak yasal doğrultuda 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Bireyin 18 yaşından küçük olması durumunda ehliyet belgesi alması mümkün değildir. Başvuru sahibinin en düşük ilkokul mezunu olması gerekiyor. İlkokul diploma belgesine sahip olmayan başvuru sahipleri forklift ehliyeti alması söz konusu değildir. 41. yasal e bendi maddesince de belirtildiği üzere başvuru yapan bireyin T.C.K maddelerinden mahkumiyeti olmaması gerekiyor. Diğer bir ifade ile sabıka kaydının temiz olması ve yüz kızartıcı suçlar işlememesi gerekiyor. Başvuru sahibinin ruhen, fiziken ve zihinsel olarak herhangi bir engellilik durumu söz konusu olmaması gerekiyor.

Forklift Ehliyeti İçin Gerekli Belgeler

Forklift kiralama hizmetinde forklift makinesinde ehliyet belgesi başvurusunda mutlaka belirtilen belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Bu kapsamda başvuru yapan bireyin 5 adet biometrik fotoğraf, 1 adet diploma belgesi, 1 adet sabıka kaydı belgesi ve 1 adet sağlık raporu hazırlanması gerekiyor. Ayrıca farklı bir ehliyet belgesine sahip olunması durumunda da forklift makinesi ehliyetine başvuru yapılabiliyor. Yani her iki ehliyet belgesi de birarada kullanılmasında yasal kapsamda herhangi bir engellilik durumu bulunmuyor. Ehliyet belgesi için hazırlanan belgelerde ayrıca geçmiş yıllardan farklı olarak artık biometrik türünden resimler hazırlanabiliyor. Bu özelliğe sahip olmayan fotoğrafların ilgili kurum tarafından onaylanması mümkün olmayabiliyor. Bu bakımdan bu ayrıntıya da dikkat edilmesi gerekiyor.

Forklift Ehliyet Belgesi Nereden Alınır?

Forklift kiralama hizmetinden kusursuz bir şekilde faydalanmak istediğinizde öncelikle makine kullanıcısının ehliyet belgesine sahip olup olmadığına mutlaka bakmanız tavsiye edilir. Forklift iş makinesinde ehliyet belgesi iş makinesi ehliyet türleri listesinde yer alıyor. Bu bağlamda pek çok iş makinesi ehliyet belgelerinde olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü’nden İş Makineleri Sürücü Eğitim Kursları tarafından sunulan yönergeler doğrultusunda kurs eğitim hizmetleri sunulan iş makineleri kursları kurumlarınca sunuluyor. Forklift ehliyet belgesi alımında ilgili kurum tarafından belirtilen tüm şartların kusursuz bir şekilde taşınması gerekiyor. Forklift ehliyet belgesi diğer iş makinelerinde sunulan ehliyet belgelerine nazaran alımında daha hassas bir şekilde hareket edilmesi gerekiyor.

Forklift Ehliyet Belgesi Alınmasında Uyulması Gereken İşlem Basamakları

Forklift kiralama hizmetine geçilmeden önce bu makinenin sorunsuz bir şekilde kullanılması için belirtilen süreçlerde ehliyet belgesine sahip olunması gerekiyor. Bu doğrultusunda ehliyetin alınmasında uyulması gereken işlem basamakları da söz konusudur. Sıra ile giden bu işlem basamaklarında belirtilen tüm kriterlerin harfiyen yerine getirilmesi gerekiyor. Bu doğrultuda ilk işlem basamağı olarak yukarıda da belirtildiği üzere ilgili belgelerin hazırlanmasıdır. Bu işlemden sonra ikinci basamak olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan Operatörlük Kursuna kayıt yapılmasıdır. Bu işlem ayrıca tercihe göre kurumun web sitesinden de online bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Pek çok kurumsal firmalar bu alanda hizmet sunuyor ve ehliyet belgesi almak isteyen kursiyerler için kendi sitesinden de online olarak başvuru formu sunabiliyorlar. Bu kapsamda kursiyerler evinin konforunda da online ehliyet kursu başvuru formunu doldurabilir. Üçüncü işlem basamağı olarak ehliyet belgesi için hem uygulamalı ve hem de teorik eğitim programlarında yer alınmasıdır.

Forklift Ehliyet Belgesi Kaç Günde Alınır?

Forklift ehliyet belgesi alım süresi ise firmadan firmaya farklılık gösterebiliyor. Ancak pek çok kaliteli ve güvenilir kursiyer firmalarından bu belgenin 10 gün içerisinde alınabiliyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken temel hususlardan biri de, forklift ehliyet belgesi kadar alınan uygulamalı ve teorik eğitimlerin de pekiştirmeli olarak öğrenilmesidir. Çünkü bu eğitimlerin yüksek başarı ile tamamlanmasından sonra ehliyet belgesi alınabiliyor. Ayrıca belge alındıktan sonrasında da bu eğitim programları kapsamda forklift makinesi profesyonel bir şekilde kullanılabilir. Dolaysıyla ehliyet belgesinin alınmasından ziyade eğitim programlarının başarılı olarak öğrenilmesi ve forklift makinesi ile sunulan hizmetlerde de uygulanması hem forklift operatörü açısından ve hem de ilgili forklift kiralama firmasının prestiji açısından önem arz ediyor.

Forklift Ehliyet Belgesinin Sunduğu Avantajlar

Forklift ehliyet belgesi gerek forklift makinesi kiralama firmaları açısından ve gerekse de forklift operatörü açısından pek çok avantajlar sunar. Bu belge ile forklift firmaları makinelerini daha güvenilir ve risk durumu söz konusu olmadan kiralığa sunabiliyor. Bu kapsamda hem daha geniş bir müşteri tabanına sahip olabiliyor ve hem de kaliteli ve garantili hizmet sunmanın mutluluğunu yaşayabiliyor. Operatörler ise daha kolay bir şekilde iş bulabiliyor. Çünkü forklift makinesi kiralama firmaları bu makinelerin kullanımında ilk olarak ehliyet belgesine sahip olunmasını ve gerekli tüm eğitim ve donanımlara sahip olunması kriterini arıyorlar. Bu doğrultuda bireylerin bu şartları taşıması durumunda en kaliteli firmalar ile birlikte uzun yıllar boyunca çalışma fırsatına sahip olabiliyorlar.

Forklift Ehliyet Belgesi Alınması Zorunlu mu?

Forklift ehliyet belgesi alınması yasal kapsamda ve firmalar tarafından da belirtildiği üzere zorunludur. Forflift makinesinin iş sahalarında kullanılabilmesi için bu belgeye sahip olunması zorunludur. Aksi durumda iş makinesinin kullanımı söz konusu değildir. Ehliyet belgesiz olarak kullanıldığı takdirde ilgili forklift firmasının yasal kapsamda cezai işlemlere tabi tutulması söz konusudur. Bu belgenin alımı ayrıca geçmiş dönemlere oranla bugün daha kolay ve daha pratik olabiliyor. Geçmiş dönemlerde daha çok doğrudan ilgili başvuru merkezlerine bireysel olarak gidilmesi ve bu kapsamda zaman kaybı yaşanması söz konusu olabiliyordu.Ancak internet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte artık bu işlem doğrudan online ortam üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Bireyler firmanın sitesinden de başvurusunu yapabiliyor. Sadece uygulamalı ve teorik eğitimlerde birebir iletişim kurulması ve merkezde yer alınması gerekiyor.

Forklift Ehliyet Belgesini Herkes Alabilir mi?

Bu iş makinesi ehliyet belgesini dileyen herkes alamaz. Yukarıda da belirtildiği gibi öncelikle belirtilen şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bireylerin 18 yaşını doldurmuş olması, genel sağlığının yerinde olması, tam teşekküllü bir devlet hastanesinden sağlık raporu alması bu ehliyetin alınabilmesinde en önemli kriterlerdir. Bunun haricinde forklift iş makinesi ehliyet belgesi fiyat tarifeleri ise ilden ile ve firmadan firmaya değişkenlik gösterebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olan eğitim merkezlerindeki artışlar doğrudan fiyat tarifelerinin yükselmesinde en önemli etkenler arasında yer alıyor. Bu kapsamda taleplerin yoğunluğuna bağlı olarak sektörde ciddi anlamda rekabetlerin de meydana gelmesi söz konusu olmuştur.

En Uygun Fiyata Forklift Ehliyet Belgesi Nasıl Alınabilir?

En uygun fiyat tarifesinden forklift ehliyet belgesi alınabilmesi için ilk olarak internet dünyasından bu konuda detaylı olarak ön araştırmalar gerçekleştirilmelidir. Bu doğrultuda firmalar arasında fiyat tarifesi karşılaştırması yapılabilir. Pek çok firmalar taleplerin yoğun olmasına bağlı olarak fiyat tarifesinde indirimler yapabiliyor. Bu da başvuruyu yapan bireyler açısından ekonomik yönden avantajlar sunabiliyor. Bu konuda firmaların kurumsal web sitesinden de ön bilgiler alınabilir.

5 tonluk forklift kiralama hizmetimizden faydalanmak isteyen firmalar bizi telefonla arayıp bilgi alabilirler.

Kiralık Forklift Fiyatları

Aylık Forklift Kiralama

Günümüzde ağır yükleri taşımak oldukça can sıkıcı ve zordur. İnsan gücü belirli kapasitede olduğu için çeşitli yollara başvuruluyor. Hatta toplu olarak kalabalık insan gücüne bile ihtiyaç duyulabiliyor. Çeşitli kazaların yaşanmaması için pratik çözümler aranmaya başlandı. Bu gibi durumlarda forklift makineleri tasarlandı. Forklift makineleri binek araç yapısına sahiptir.

Ağır yükleri kaldırmak için aracın ön kısmında çatalları bulunuyor. Bu çatallar palete girecek kalın ve metaldir. Oldukça dayanıklıdır. Forklift makineleri çeşitleri bakımından oldukça donanıma sahiptir. Fiyat olarak bakıldığında yüksek maliyetlidir. Fakat günümüzde saatlik forklift kiralama, günlük forklift kiralama ve aylık forklift kiralama seçenekleri bulunuyor. Aylık forklift kiralama oldukça avantaj sağlar.

Forklift Çeşitleri

Hareket sistemine göre debriyajlı, elektrik motorlu, hidrostatik ve tork konverterli olarak sınıflandırıyor.

 • Debriyajlı forkliftler: Yürüyüş sistemleri, motor içerisinde bulunan özel mekanizmadan aldığı hareketi, şanzıman, şaft ve aks gibi parçaların tekerleklere iletilmesi ile çalışıyor. Fakat bu aracın şanzımanında sürekli problemler meydana geldiğinden dolayı üretimi yapılmıyor.
 • Tork konverterli forkliftler: Dizel, benzin ve LPG’li olarak kullanılan forklift çeşididir. Tork konverterli kavrama sistemi sayesinde iş makinelerinde kullanılıyor.
 • Hidrostatik forkliftler: Diğer forkliftlerde olan yürüyüş sistemi bu forklif özelliğinde kesinlikle bulunmuyor. Kavrama mekanizması tamamen kaldırılarak bunun yerine hidrostatik motor monte edildi. Basınç bulunan hidrolik yağ ile direkt olarak forkliftin tekerleği döndürülüyor.
 • Elektrikli motorlu forkliftler: Elektrikli forkliftin yürüyüş sistemi aküden sağlıyor. Makine içerisinde bulunan özel mekanizma sayesinde motorun kolay döndürülmesini sağlıyor.

Sık Kullanılan Forklift Türleri

Günümüzde forklift sık kullanılıyor. Bunun nedeni iş yükünü ortadan kaldırarak zaman olarak tasarruf sağlanmasına olanak tanıyor. Forklift çeşitleri şu şekildedir. Güç kaynağına göre forklift çeşitleri;

 • Dizel forkliftler: Dizel forkliftler de güç kaynağı iki ya da dört zamanlı dizel motora sahiptir. Bu forkliftler genelde çok ağır işlerde kullanılıyor. Genel olarak açık alanlarda kullanılıyor.
 • Elektrikli forkliftler: Bu forklift elektrik motoru bulunan makinedir. Daha çok hafif ve orta ağırlıklı işlerde kullanılıyor. Genelde kapalı alanlarda gürültüsüz ortamlarda kullanılıyor. Market gibi örnek verebiliriz.
 • LGP’li forkliftler: Güç kaynağı LPG motora sahiptir. Genel olarak açık alanlarda kullanılıyor. Kapalı alanlarda LPG’nin bulunması sakıncalı olduğundan dolayı açık alanlarda kullanılması uygundur.
 • Akülü forkliftler: Elektrik ile şarj edilebilir özelliğine sahiptir. Akülü forkliftler diğer forkliftlere göre daha düşük özelliğe sahiptir. Sessiz çalışır. Egzoz gazı gibi maddeler çıkartamadıklarından dolayı özellikle kapalı alanlarda daha çok tercih ediliyor. Kaldırma kapasitesi 500 kg ile 5000 kg arasında değişir. Yaklaşık şarj edilmeden 18 saat aralıksız kullanılabiliyor. Genelde marketlerde kullanılıyor.

Forkliftlerin Kullanım Amacı

Forkliftlerin kullanılma amacı iş yükünü hafifleterek zamandan tasarruf sağlanmasına olanak tanıyor. Dar ve dolu malzemeleri yerinden çıkartmak kolay değildir. Bu malzemeler genelde palet üzerine dizildiğinde forkliftin ön kısmında bulunan çatal sayesinde palete kolay giriyor. Ağırlık ne olursa olsun çatal gücü dayanıklı olduğundan dolayı kolay kaldırılmasını sağlıyor.

Forkliftlerin özellikleri kullanılacak yere göre değişmektedir. Şantiye, liman gibi açık alanlarda kullanılan forkliftler genelde ağır yük taşıma kapasitesine sahiptir. Forklift seçimi oldukça önemlidir. Markası ve özellikleri işinizin kolaylığını sağlıyor. Kiralık Forklift seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunuyor. Bunları ise şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Güç
 • Asansör tipi
 • Rampa çıkabilme ve dönüş kapasitesi
 • Lastik
 • Tonaj
 • Ataşman
 • Vardiya
 • Aracın aksesuarları

Forklift Kiralamak Neden Önemlidir?

Kiralık Forklift

Forkliftlerin kiralanması sizlere iş gücü kazancı ve zaman denkleminin orantılı olarak sağlanmasında önemli rol oynar. Minimum 5 ile 10 kişinin saatlerce yaptığı işi sadece bir operatör ile dakikalar içinde yapılıyor.  Forklift iş yerinize sadece kolaylık sağlamıyor insan sağlığına ve görünmez kazalarında önüne geçiyor. Ağır malzemelerin kaldırılmasın da veya ağır yükü indirip istiflenmesinde kolaylık sağlıyor. Forklift aracının kullanılacağı yerde kolay iş akışısın sağlanmasında önemli etkendir. Forkliftler özellik olarak değişken ve profesyonel olarak kullandığından dolayı fiyatı oldukça maliyetlidir.

Forklift satın alınmaktan ziyade kiralanabiliyor. Hatta günlük, haftalık ve aylık olarak kiralanabiliyor. Maliyet olarak bakıldığında kiralanabiliyor olması sizlere avantaj sağlar. Forklift kaliteli mekanizmaya sahip olduğundan ağır yük taşımada kolaylık sağlıyor. Forklift seçiminin düzgün yapılması gerekiyor. Firmamız bu hizmeti uzun yıllar güvenli şekilde ve kalite düzeyi üst seviyede veriyor. Bu hizmeti bizden alabilirsiniz.

Canbey Forklift

Yıllık Forklift Kiralama Fiyatları

Forklift yük kaldırmak için kullanılan bir iş makinesidir. Ön yüzünde bulunan çatal ve kabin olarak isimlendirilen yükü taşıma mekanizması bulunur. Özel bir mekanizmaya sahiptir. Bu mekanizma sayesinde taşınacak yükü bulunduğu yerden alıp, taşınacağı rafa, araca yükleme yapan bir alettir. Forklift yakıt ve akü sistemi ile çalışabiliyor.

Günümüzde taşınma alanlarına göre türlerine göre tercih edilebiliyor. Forklift sayesinde iş yükü daha hafif hale geliyor. Yükün taşınma kapasitene göre farklı modelleri bulunuyor. Genel olarak bakıldığında sanayi alanı, liman ve inşaat sektörü gibi çeşitli alanlarda, ağır yüklerin taşınması için kullanılan bir alettir. Forklift iş yükünü tamamen üsteleniyor. Hatta Yıllık forklift kiralama fiyatları da bulunuyor.

Forklift Çeşitleri

Forkliftler kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahiptir. Forklift çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Genel amaçlı dengeli forklift: Her yerde oldukça sık karşılaştığımız klasik tip forklift çeşididir. Yükün ağırlığı ile denge oluşturularak eşit miktarda taşıyan forkliftdir. Bu genelde basit operasyonlar için kullanılır. Elektrikli, dizel ve gaz ile çalışır.
 • 3 Tekerlekli Forklift: Mekanizmanın arka kısmında 1 tekerlek, ön kısımda ise 2 tekerlek bulunan forkliftdir. Bu forkliftde maksimum manevra özelliği bulunur. 3 tekerlekli olmasından dolayı çok zor dönemeçleri kolaylıkla dönebiliyor.
 • Sık depolama forklift: Bu forklift çeşidi dar alanda seri manevra kabiliyetine sahiptir. Bu genelde dar yerleşim alanlarında kullanılıyor.

En Sık Tercih Edilen Forklift Türleri

Günümüzde kullanım alanlarına göre tercih edilen fotkliftler bulunuyor. Aşağıda ki forklift çeşitleri günümüzde en sık tercih edilen forkliftlerdir.

 1. Transpalet: Genel olarak kapalı alanlarda kullanılır. Motorsuz özelliğe sahiptir. Transpalet küçük ve hafif yüklerin taşınmasına olanak tanır. Sadece kaldırma mekanizmasını bulunur. İnsan gücü ile hareket ettirilip, kumanda edilir.
 2. Özel forklift: Yandan yük yükleyeceği forklift türüdür. İsminden de anlaşıldığı gibi operatörü bulunur. Konteynerı enlemesi yani yandan kavrayarak çalışır. Özel forklift geniş ya da uzun yükleri taşımak için oldukça uygun bir mekanizmaya sahiptir.
 3. Teletrucks: Maksimum özelliği en yüksek makine diyebiliriz. Oldukça verim alınabilir. Taşınacak ürünleri tepeleme en üstten kavrama özelliğine sahiptir.
Canbey Forklift Kiralama
Canbey Forklift Kiralama

Forklift Fiyatları

Forklift fiyatları kullanım alanına göre değişkendir. Çünkü şantiye alanı, kapalı alan, iş merkezleri, marketler ve liman gibi çeşitli alanlarda forklift farklı özelliklerde kullanılıyor. Açık alanlarda dizel, Lpg’li ve benzinli forklift kullanılıyor. Kapalı alanlarda ise elektrikli ve akülü olmak üzere farklı özelliklerde kullanılıyor. Kullanım alanlarına farklı özelliklere sahip forklift iş yükünü oldukça hafifletiyor.

Yıllık Forklift Kiralama Yapılabilir Mi?

Yıllık forklif fiyatının belirlenmesi için çeşitli Prosedürlere bakılır. Forkliftin kullanılacağı yer önemlidir. Çünkü özelliklere sahip forklift seçimi oldukça önemlidir. Yıllık forklift kiralama fiyatları aracın özelliklerine, marka ve modeline göre değişkenlik gösterir. Yıllık kiralama bedeli kullanım avantajlarına ya da seçeneklere göre belirlenerek hesaplanır.

Forklift Kullanım Amacı

Forklift piyasaya sürüldüğü andan itibaren kaldırdığı ağır yükler sayesinde çok kapsamlı özelliklerde kullanılıyor. Hatta işletmelere adeta can simidi görevi yapıyor diyebiliriz. Özellikle ağır yükler sayesinde ağır malzemeyi bulunduğu yerden kaldırıp, taşınacağı yere kadar hızlı şekilde bırakabiliyor. Bu işlevi sayesinde oldukça önemlidir.

Canbey Vinç Forklift
Canbey Vinç Forklift

Ayrıca forklift kamyon yüklemeleri ve boşaltmaları için de oldukça önemlidir. Çünkü taşımada insan gücüne ihtiyaç duyulmaksızın kolay ve hızlı yapılmasını sağlıyor. Bu makineler hayatımıza girmeden önce, insanlar ağır bir yükü 3.4.5 kişi hatta ağırlık derecesine göre kalabalık şekilde taşıyorlardı. Forklift hem zamandan tasarruf etmemizi sağlıyor hem de insan gücüne gerek duymaksızın, ağır yük taşınıyor. Forklift için zamanın en büyük icadı diyebiliriz.

Forklift Neden Tercih Edilir?

Forklift sürücü ile kullanılan taşıma aracıdır. Şantiye alanları, liman vb. gibi çeşitli alanlarda insan gücü ile ağır bir yük kaldırmak kolay değildir. Geçmişten günümüze bu alanlarda çalışmak hem zor hem de insan gücü ile taşımak sınırlıdır. Bu günümüz teknolojisinde daha kolay hal kazandı. Forklift olarak bilinen ağır yük taşıma kapasitesine sahip araç üretildi. Forklift tercih edilmesinde ki en büyük neden ise, hem işin süresini minimuma indirmek hem de insan gücünden tasarruf sağlanmasıdır.

Bu araçlar çeşitlerine göre farklılık gösteriyor. Ortalama 6 ay içerisinde bitirilecek iş kiralık forklift sayesinde yarı yarıya düşüyor. Tercih edilmesinde ki nedenler oldukça fazladır. Bu hizmeti bizden uygun fiyata alabilirsiniz.

Saatlik Forklift Kiralama

Saatlik Forklift Kiralama Fiyatları

Forkliftler neredeyse hayatımızın her alanına sahip oldu. Bunun en büyük nedeni insan gücü ile kaldırılamayan büyük hacimli ve ağır malzemelerin taşınması oldukça kolay hale getirmesidir. Paletli ağır ve büyük malzemelerin yüklenip veya depolanması için forklift ön plana çıkıyor. Kısa dönemeçli yerlerden manevra özelliği sayesinde oldukça seri şekilde dönerek istenildiği yere kolaylıkla götürülüyor.

Çatalı sayesinde palet kolay kavranıp, bırakılabiliyor. Bu aletler özellik olarak kapsamlı olduğu için fiyat olarak pahalı olabiliyor. Bunun saatlik, günlük, haftalık ve aylık olarak kiralanabilir özelliği olması kullanıcıların avantajlı olmasını sağlıyor. Saatlik forklift kiralamasının hesaplanması için kullanım alanının belirtilmesi gerekiyor. Çünkü açık veya kapalı alanlarda forklift çeşitleri bulunuyor. Aracın özelliklerine göre saatlik forklift kiralama bedeli hesaplanıyor. Bu hizmeti başarılı ve uygun fiyatta yapan en kaliteli firmayız

Saatlik Forklift Kiralama Nasıl Yapılıyor?

Saatlik forklift kiralama hizmetleri bir forkliftin tarafınıza saatlik ücret tarifesi uygulanarak yapılmasıdır. Forklift ağır yükleri kaldırmak için kullanılan bir alettir. Ağır yükleri ön kısmında bulunan çatallar sayesinde yükü kavrayıp götürüleceği yere kadar yüklemek amaçlı kullanılan bir alettir. Forklift genel olarak paletlerin üzerinde yüklü olan ağır ürünlerin ağırlığını taşımak için kullanılıyor. Paleti kaldırıp, düzenli istif etmek için kullanılır. Günlük yaşantımızda iş hayatında insanların taşıyamayacağı ağır yükler bulunuyor. Bu ağır yükleri hem taşınmasına hem de istiflenmesine yardımcı alete forklift deniliyor. İkili ya da üçlü çatal şeklinde kullanılıyor.

Saatlik Fiyat Tarifesi İle Çalışan Forkliftler
Saatlik Fiyat Tarifesi İle Çalışan Forkliftler

Büyük marketlerde rafları düzenlemek için oldukça sık kullanılıyor. Forklift fiyatları özelliklerine göre değişiyor. Hatta kiralanabiliyor olması saatlik forklift kiralama fiyatlarını oldukça uygun bir hale getiriyor.

Forklift Tarihsel Geçmişi

Ağır yük taşımak amaçlı kullanılan forkliftlerin taşıma kapasitesi 0,5 den başlayıp 40 tona kadar değişiyor. İlk olarak forklift 1800 yıllarda kullanılmaya başlandı. 1. Dünya savaşı sırasında silahlara yüklenen mermiler, ağır toplar, mühimmat dağıtımı yapmak için kullanılıyordu. Daha sonra 1950 yılında manevra özelliği kazandırılarak kullanışlı bir makine halini kazandı.

Teknolojinin hızlı şekilde gelişmesi ile 2000’li yılların başında yakıt hücresi eklenerek farklı bir boyut kazandı. 1800 yıllarda icat edilen bu makineler günümüzde oldukça yaygın kullanılıyor. İş kolaylığı sağlayan forkliftler tüm Dünya’da yaygın olarak kullanılıyor. Türkiye’de de büyük mağaza, iş merkezleri, şantiye alanları, liman gibi çeşitli yerlerde görmek mümkündür.

Forklift Kullanım Alanları

Forklift kullanım alanları açık veya kapalı olmak üzere iki çeşittir. Kapalı alanlar marketler, iş merkezleri, inşaat içi, mağazalar, matbaa merkezleri gibi yerlerdir. Açık alanlar ise, şantiye alanı, liman gibi çeşitli yerlerdir. Kullanım alanları oldukça fazla olan forklift açık alanlarda Fizel, Lpg’li ve benzinli sistemden oluşuyor. Kapalı alanlar ise elektrikli ve akülü sistemden meydana gelir. Kullanım alanları oldukça geniş yelpazeye sahip olan forkliftler iş yükünü hafifletmek için kullanıyor. Taşıma olarak bakıldığında insan gücü gerektirmeden hem de zaman konusunda neredeyse 4/1 kadar bir vakit harcamanızı sağlıyor.

Forklift Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Saatlik, haftalık veya aylık olarak kiralanacak forklift piyasanın genel durumuna ve kullanım faaliyeti yapacağınız yere göre uygun seçilmelidir. Forklift seçiminde ki en büyük özellik kısa, uzun vadede kiralama seçeneğinde fiyat avantajının uygun olarak sağlanmasıdır. Yakıt ekonomisine uygun olarak pratik bir forklift seçimi de önemlidir.

Forklift Çeşitleri
Forklift Çeşitleri

Forkliftler genelde kaliteli ve dayanıklı bir mekanizmaya sahiptir. Özellik olarak kullanım alanınıza ve taşınacak malzemenin ağırlık, hacim yapısına göre değişkendir. Forklift çeşidinin belirlenmesi de gerekiyor. Forklift çeşitleri Genel amaçlı dengeli forklift, 3 Tekerlekli forklift, Sık depolama forklift, özel forklift, Teletrucks ve Transpalet fortklift olmak üzere sıralanabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli özellik bunların size uygunluk seçeneğinin doğru olarak belirlenmesidir. Bu alanda profesyonel olarak hizmet veren firmamız size yardımcı olacaktır. Bu hizmeti bizden alabilirsiniz.

Forklift Kiralamanın Avantajları

Forkliftlerin saatlik, haftalık ve aylık olarak kiralanması kullanıcılara daha az bir maliyet çıkartıyor. Çünkü kiralık forklift ödemeleri ile maliyetler hesaplanarak sabitlenir. Forklift kiralama ödemeleri, işletmenin mali tablosunda bulunan bilançosunda pasif kısmında bulunmadığından dolayı banka kredisi ile alınsa bile ortalama %25-30 arası oranında peşin verilmesi gerekebilir.

Fakat bu uzun vadede kiralama düşünenler için oldukça avantajlıdır. Kiralama yapılacak forklift için bir bedel belirlendikten sonra şirketinize fatura kesiliyor. Kesilen bu faturanın 3 aylık bilanço kısmına gider olarak kaydedilir. Forkliftin servis, bakım ve onarım gibi işleri kasko sigortası firması tarafından sağlanır. Bu yüzden kiralık forklift hizmetleri oldukça avantaj sağlar.

Forklift Kiralama İşi

Forklift Kiralama İşi Nasıl Yapılır?

Her firma, bazı işlerin yapılması için insan gücü dışındaki makinelere ihtiyaç duyar. Makine yardımıyla halledilen en önemli işler arasında taşıma ve sevkiyat işlemleri bulunuyor. Taşıma işlemlerinin gerçekleştirilmesi için en sık kullanılan araçlardan biri forklifttir. Forklift, zamandan ve iş gücünden tasarruf edilmesini sağlayan teknolojik bir taşıma aracıdır. Günümüzde çok sayıda şirket ve fabrika tarafından kullanılan bu makinenin geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu araçlara da yeni özellikler eklenmiş ve araç günümüzdeki kullanışlı halini almıştır.

Forklift Nedir?

Taşıma işlemlerinde kullanılan bir araç olan forklift, birçok insanın hayatını kolaylaştıran bir araçtır. En basit tanımı ile forklift taşınamayacak kadar ağır yüklerin taşınmasını ve sevkıyatını üstlenen araçlara verilen addır. Zamandan ve iş gücünden tasarruf etmeyi sağlayan bu araçlar, taşıma işlemlerinde sık sık kullanılmaktadır. Pek çok marka tarafından üretimi yapılan forkliftlerin farklı çeşitleri de bulunuyor.

Forklift
Forklift

Forklift Ne İşe Yarar?

Forklift, taşıma işlemlerinde kullanılan bir araçtır ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu araçlara yeni yeni özellikler eklenmiştir. Forkliftin ilk kullanımı aslında 1800’lü yıllara dayanıyor. Birinci Dünya Savaşı esnasında silah taşımak, mühimmat dağıtımı yapmak ve silahlara mermi yüklemek amacıyla forkliftler kullanılmıştır. Bu tarihlerden itibaren bu araçlara yeni özellikler eklenmiş ve daha kullanışlı hale getirilmiştir. 1950 senesinde bu araçlara manevra yapabilme özelliği eklenmiştir ve bu özellik forkliftler için oldukça önemlidir.

Yıllar geçtikçe sürekli kendini yenileyen bu araçlara 2000 yılında bir yakıt hücresi eklenmiştir. Bu noktadan sonra yakıt sorunu olmayan, manevra yapabilen ve taşıma işlerini pratik bir şekilde halledebilen araçlar ortaya çıkmıştır. Teknoloji gelişmeye devam ettikçe bu makinelerde gelişmeye ve değişmeye devam edecektir.

Forklift Kullanım Alanları

Forklift 1800’ lü yıllardan beri kullanılan bir araçtır. Bu sebeple de çok sayıda kurum, kuruluş, fabrika ve hatta savaş zamanlarında ordular ve ülke yönetimleri tarafından kullanılmıştır. Taşıma ve sevkiyat işlemlerinin aranan cihazlarından biri olan bu makinenin kulllanım alanı çok geniştir. Küçük ve büyük her şirket zaman zaman forklift kullanımına ihtiyaç duyar. Bünyesinde bulunan malları sevk etmek, mağazayı bir yerden bir yere taşımak bu makineyi kullanmak için uygun olan durumlardır. Yapımarketler ve depolar da forkliftleri en sık kullanan işletmeler arasında bulunuyor. Ürünlerin yerleştirilmesi için bu makineyi kullanmak bu işletmelerin işini fazlasıyla kolaylaştırıyor.

Forklift Kullanım Alanı
Forklift Kullanım Alanı

Forklift Markası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Taşıma işlemlerinde kullanılan forkliftlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Hal böyle olunca piyasada çok sayıda forklift türü ve markası bulunmaktadır. Önemli olan ise yapacağınız işe en uygun olan forklifti seçmektir. Uygun bir araç kullanmak mümkün olan en yüksek verimi almanızı sağlar. Türkiye’ de ve Dünya’da en çok bilinen forklift markalarından biri Toyota’dır. Toyota’nın arkasından gelen bir diğer başarılı marka da Linde olarak biliniyor. Nacco, Komatsu, Crown, Nissan gibi diğer markalarda başarılı forklift markaları arasında bulunuyor. Marka seçimi yapmadan önce yapılması gereken ilk şey alacağınız makinenin özelliklerine karar vermektir. Bu noktada da yapacağınız işleme uygun bir araç seçimi yapmanız önem arz ediyor.

Forklift Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forklift almadan veya kiralamadan önce birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bu noktalardan ilki alacağınız aracın gücüdür. Kullanacağınız alana ve işin büyüklüğüne göre LPG’li, dizel veya akülü araçların arasından işinize en uygun olanı seçmelisiniz. Aynı zamanda aracın rampa çıkma özelliği bulunması ve dönüş kapasitesinin geniş olması da size ayrı bir avantaj sağlar. Makinenizin yük taşıma kapasitesi yapacağınız işe uygun olmalıdır. Buna ek olarak aracı uzun süre çalıştırmayı hedefliyorsanız sağlam ve ikinci bir aküye sahip olan bir makine sizin için daha uygun olacaktır.

Forklift Kiralama Hizmeti ve Avantajları

Forklift satın almak kiralamaya göre çok daha masraflı bir iştir. Ayrıca bu makinelere her zaman ihtiyaç duyulmadığı için satın almaktansa kiralamak daha mantıklı bir harekettir. Kiralama hizmetini adı bilinen bir firmadan almanız önemlidir. Firmamız, yıllardır bu sektörde hizmet veren öncü firmalardan bir tanesidir. Siz de kaliteli bir forklift kiralama hizmeti almak istiyorsanız gönül rahatlığı ile bize başvurabilirsiniz. Önceliğimiz müşteri memnuniyeti olmakla beraber sizin için var gücümüzle çalışıyoruz.

3 Tonluk Kiralık Forklift

Sıfır Satılık Forklift

Geçmiş dönemlerden bugüne kadar en çok tercih edilen yük taşıma makinesi olan forkliftler bu bağlamda yurtiçi ve yurt dışından yoğun bir şekilde talep görüyor. Özellikle sıfır forkliftler isminden de anlaşılacağı üzere sıfır olduğundan 81 ilden yoğun olarak sipariş veriliyor. Pratik bir kullanıma sahip olan sıfır satılık forklift bu kapsamda sıradan yük taşıma makinelerinden farklı ve daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Geniş hizmet alanlarına sahip olan bu profesyonel yük taşıma makineleri bu kapsamda birçok kamu kurumları, özel sektör firmaları, fabrikalar, sanayi siteleri, tekstil firmaları, askeri bölgeleri, sağlık merkezi depo alanları ve daha birçok farklı sahalardan tercih ediliyor. Kolay kullanımlı olan forklift araçları bu bakımdan yüksek düzeyde deneyim gerektirmiyor.

Sıfır Forkliftlerin Tercih Edilmesinin Nedenleri

Beklentilere hitap eden sıfır satılık forklift tercih edilmesinin birçok nedenleri bulunuyor. Bu forkliftler isminden de anlaşılacağı üzere hiç kullanılmamış yani sıfır düzeydedir. Bu bakımdan ikinci el forkliftlerden farklı olarak garanti kapsamında yer alıyor. Bu kapsamda sıfır forkliftler olası arızalanmalarda ilgili firma tarafından ücret talep edilmeksizin teknik servis hizmeti sunulabiliyor. Forkliftlerin tercih edilmesinin önemli nedenlerinden biri de profesyonel anlamda hizmet sunmasıdır. Bu bağlamda bu iş makinaları görev üstlendiği alanlarda kusursuz bir şekilde yük taşıması gerçekleştiriyor. Yüksek kaliteye sahip olduğundan diğer iş makinalarına oranla daha uzun ömürlüdür. Özellikle sıfır forkliftler özenle kullanıldığı takdirde uzun yıllar boyunca performansını koruyabiliyor.

Sıfır Forkliftlerin Özellikleri

Sıfır forkliftler birçok özellikleriyle tüm dikkatleri üzerinde yoğunlaştırıyor. Bu forkliftler ikinci el forkliftlerden farklı olarak daha kapsamlı niteliklere sahiptir. Sıfır motor sistemiyle kullanıcılarına problemsiz bir biçimde işlev sunuyor. İkinci el forkliftlerde bakım ve tamirat gibi ek işlemler sıkça yapılabiliyor. Ancak sıfır forkliftlerde bu olumsuz durum söz konusu değildir. Sıfır forkliftlerde sadece günlük temizlik ve bazı hafif düzeyli bakımların yapılması yeterlidir. Sıfır forkliftler şık ve estetikli bir dizayna sahiptir. Sıfır performans ve kalite standartlarına sahip olduğundan kalitesini uzun seneler boyunca sorunsuz bir şekilde sürdürebiliyor. Pek çok Avrupa ülkeleri üzerinden de tercih edilen sıfır forklift makinaları farklı renk tonlarından üretilebiliyor. Bu bağlamda işletmelerin genel renk tonlarıyla da kusursuz bir biçimde uyum sağlayabiliyor.

Sıfır Forkliftlerin Fiyat Tarifesi

Sıfır forkliftlerin fiyat tarifesi firmadan firmaya farklılık gösterebiliyor. En kaliteli forklift satış firması tarafından en uygun fiyatlar üzerinden forklift satışı yapılabiliyorken, amatör ve kalitesiz forklift firmaları tarafından sıfır forkliftler yüksel fiyatlardan satışa sunulabiliyor. Bunun dışında sıfır forkliftlerin fiyat tarifesinde farklılık meydana gelmesinde ayrıca birçok etkenler de rol alabiliyor. Forklift makinasının özellikleri, model ve markası, türü gibi diğer faktörler de sıfır forkliftlerin fiyatlarına etki yapabiliyor. Ancak bu lider iş makinelerindeki fiyat tarifeleri birçok firmalar tarafından uygun şekilde sunulabiliyor.

Sıfır Forklift mi İkinci El Forklift mi Satın Alınmalıdır?

Sıfır forkliftler kalite ve performans bakımından ikinci el forkliftlere oranla daha avantajlıdır. Bu bakımdan da ülkemizde faaliyet gösteren birçok firmalar ikinci el forklift yerine sıfır forklift satın alabiliyor. Bu modern forkliftler yüksek güvenceli olduğundan müşteriler tarafından güvenle tercih ediliyor. Günlük temizliği ve bakımı düzenli ve özenli bir şekilde gerçekleştirildiği takdirde ikinci el forklift makinalarına oranla daha uzun ömürlü olabiliyor.

Sıfır Forkliftlerin Avantajları

Avantajlı olan sıfır satılık forklift bu bağlamda kullanıcıların yüzünü güldürüyor. Sıfır olması sebebiyle uzun yıllar boyunca işlev görme kapasitesine sahip olan forkliftler bu bağlamda ikinci el forkliftlerin taşımakta güçlük çekebildiği ağır yükleri kolay bir biçimde taşıyabiliyor. Sıfır forkliftler geniş türlere ayrılıyor. Bu bakımdan işletmeler kendilerine hitap eden forklift türünü satın alabiliyor. Türkiye kalite standartlarından üretilen sıfır dizaynı forkliftler bu bakımdan motor sistemi de sıfır olduğundan en avantajlı forkliftler olarak tanımlanıyor. Sıfır forkliftler ayrıca geçmiş dönemlere oranla bugün daha cazip fiyatlardan satıldığından daha düşük bir ödeme söz konusu olabiliyor.

Sıfır Forklift Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkinci el forkliftlerde olduğu gibi sıfır forkliftler de internet üzerinden satışa sunulabiliyor. Ancak bu forkliftlerin sorunsuz bir biçimde kullanılabilmesi açısından bazı konulara dikkat edilmesi gerekiyor. İnternet dünyası üzerinden sıfır forklift makinesi satın almaya karar verdiğinizde öncelikle ilgili firmanın kurumsal bir kimliğe sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Garantili ve ekonomik fiyat tarifesinden sıfır forklift satışları yapıp yapmadığına, forklift satın aldıktan sonra da sizlerle kesintisiz bir biçimde irtibat halinde kalıp kalmadığına ve sıfır forklift satışlarında kurumsal web sitesinden geniş düzeyde referans katalogları sunup sunmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Dolayısıyla ekonomik ve kalite yönünden avantajlı olmanız açısından yukarıdaki özelliklere sahip olan forklift satış firmasını tercih edebilirsiniz. Sıfır forklift satışında firmamızın kurumsal forklift kiralama hizmetlerinden sizler de güvenle yararlanabilirsiniz.

Satılık Transpalet

Transpaletler yapı itibariyle forklift makinelerine benzeyen ancak forkliftlerden daha küçük yapıya sahip olan özel yük taşıma makineleridir. İsminden de anlaşılacağı üzere bu modern makineler özellikle palet tarzındaki yüklerin taşınmasında işlev görüyor. Bu bakımdan satılık transpalet 81 ilimiz üzerinden birçok işletmeler tarafından satın alınıyor. Kolay kullanımlı olmasının yanı sıra yüksek kaliteye sahip olduğundan uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir. Transpaletler geniş sahalar üzerinden kullanılabilir. Askeri depo ve bölgelerde, kurumsal ve özel sektör firmalarda, depolarda, sanayi alanlarında bu profesyonel yük taşıma makineleri tercih edilebiliyor.

Transpalet Nedir?

Transpalet, özellikle paketlenmiş veya koruma altına alınan malzemelerin hidrolik pompa gücü üzerinden daha çok kısa mesafede bir yerden farklı bir yere taşınmasında tercih edilen ve yaya ya da motor akü sistemine sahip olan makinelerdir. Toplamda 2 adet tutuş aparatlarına sahip olan satılık transpalet bu bakımdan yüklerin talepler doğrultusunda yatay şekilde taşıma özelliğine sahiptir. Sahip olduğu kaliteli aparatlar sayesinde paletlerin üst kısmında yer alan boşluklardan giriş sağlayarak çatalların yukarı yöne doğru pratik bir biçimde kaldırılmasını sağlar. Bu işlem neticesinde de yük kaldırma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Transpaletlerde İşlev Mekanizması

Transpaletler işlev mekanizması bakımından forklift makinelerinden farklıdır. Dinamik güç kaynağı aküler üzerinden hareket edebilme potansiyeline sahiptirler. Bu bakımdan gerek duyduğu itiş kuvvetini ise doğrudan DC motorlar üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Çatallar ise insan kuvvetine gerek kalmadan DC motoru ve hidrolik sistem üzerinden işlev görüyorlar. Bu özelliğiyle insan gücüne gereksinim kalınmadan yüklerin hızlı ve güvenli bir biçimde taşınmasını sağlıyor. Transpalet makineleri genel anlamda elektrikli ve hidrolik transpaletler olmak üzere toplamda 2 farklı seçeneklere sahiptirler. Elektrikli transpalet makineleri daha çok 1400, 1800, 2000, 2200, 2400, 2500, 3000 ve 5000 kilogram yük taşıma potansiyeline sahiptirler. Bu modellerin en temel avantajlarından biri ise motorlarının daha düşük düzeyde enerji harcaması ve bakımlarının oldukça basit olmasıdır.

Hidrolik Transpaletler

Hidrolik transpaletlerde de ortalama olarak 2500 kilograma kadar yük kaldırma potansiyeli söz konusudur. Bu profesyonel transpalet türlerinin en önemli özelliklerinden biri de çatallarının yaklaşık olarak 1150 milimetreye kadar çıkabilmesidir. Bu özelliğiyle yükleri kolay bir biçimde kavrayarak nakliyesini gerçekleştirebiliyor. Maksimum düzeyde kaldırma yüksekliği ise ortalama olarak 210 milimetredir. Düşük kol hareketlerine ve poliüretan yapıdaki tekerlekleri sayesinde en çok dikkat çeken transpalet modelleridir. Transpaletler üzerinden 3 ton ağırlığına sahip olan bir yük sadece bir birey tarafından zahmetsiz bir biçimde taşınabiliyor. Bu eşsiz yük taşıma makineleri sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Bu bakımdan görev süresi boyunca çevreye rahatsızlık vermesi söz konusu değildir.

Transpaletlerin Özellikleri

Transpaletler birçok özellikleriyle dikkat çekiyorlar. Sessiz çalışmasının yanı sıra son derece hijyenik yük taşıma makineleridir. Bu bakımdan işletmeler tarafından en çok beğenilen iş makineleridir. Pekçok özellikleriyle firmalara maksimum güvenlik ve rahatlıkta iş potansiyeli sunuyor. Transpaletler yüksek kalitesiyle işletmelere enerji tasarrufu da sağlıyor. Bu bakımdan firmaların daha düşük bir maliyet üzerinden yüklerini taşıtmasına yardımcı oluyor. Avrupa ülkelerinden de yoğun olarak talep gören yüksek teknolojili transpalet makineleri birçok nitelikleri bakımından sektörün en gözde iş makineleri arasında yer alıyor. Profesyonel dizaynı ve garantili hizmet süresiyle işletmelerin ağır yüklerini kısa süreler içerisinde hafifletiyor. Transpalet makineleri hafif ağırlığa sahiptir. Bu bakımdan taşınması, nakliye edilmesi oldukça kolaydır. Bu iş makinelerini özel kılan etkenlerden biri de pekçik iş makinelerine oranla daha uygun fiyata sahip olmasıdır. Bu bakımdan da işletmelere ekonomik anlamda da avantajlar sağlıyor.

Transpaletlerin Avantajları

Transpaletler birçok avantajları bulunan eşsiz iş makineleridir. Bu iş makineleri diğer iş makinelerinden farklı bir şekilde hizmet sunuyor. Geniş hizmet alanında yer alması sebebiyle bireysel olarak da satın alınarak kullanılabilir. Transpaletler en düşük fiyatlı yük taşıma makineleridir. Bu bakımdan bireylere ve firmalara düşük bir maliyet sunar.

Transpalet Nereden Satın Alınabilir?

Transpaletler internet üzerinden de online olarak 7/24 sipariş verilebilir. Profesyonel satılık transpalet makinesi üretim ve satış firmasından sıfır ve ikinci el transpaletler ek ücretsiz olarak hızlı bir biçimde satın alınabilir. Bu iş makineleri garanti dâhilinde satışa sunulduğundan güvenle satın alınabilir. Transpaletler birçok iş makinelerine oranla daha uzun ömürlüdür. Garanti kapsamında olduğundan olası arızalanmalar karşısında ilgili firma üzerinden ücretsiz olarak teknik servis hizmetleri alınabilir. Transpalet makinelerin satın alınmasında özellikle uzman ve kaliteli hizmet sunan firma tercih edilebilir. Türkiye’de bu konuda profesyonel anlamda hizmet sunan çok az düzeyde firmalar yer alıyor. Firmamızdan bu konuda garanti kapsamlı olarak hizmet alabilirsiniz.

2. El Satılık Forkliftler

2. El Satılık Forkliftler

Forkliftler birçok niteliklere sahip olması nedeniyle pek çok firmalar tarafından tercih edilen en kaliteli yük taşıma makineleridir. Yüksek kalite ve garantiye sahip olması sebebiyle pek çok yük taşıma sistemlerine oranla daha uzun ömre sahiptirler. Bu bağlamda 2.el satılık forkliftler modelleri arasında dilediğiniz forklift türünü satın alarak sorunsuz bir şekilde uzun seneler boyunca kullanabilirsiniz. Geniş modellere ayrılan bu profesyonel yük taşıma makineleriyle kurumsal firmanızın ton ağırlığındaki yüklerini araçtan depoya ve depodan araca kolayca yükletebilirsiniz. Pratik bir kullanım tarzına sahip olan forklift makineleriyle hem zamandan ve hem de fiyat tarifesinden tasarruf yapabilirsiniz.

2. El Forklift Nedir?

2. el forklift isminden de anlaşılacağı üzere birinci elden satışa sunulan forkliftlerdir. Bu yük makineleri birinci el üzerinden bir müddetliğine kullanıldığından 2.el satılık forkliftler olarak da isimlendiriliyor. Bu kapsamda sıfır forklift makinelerine oranla daha cazip ve ek ücretsiz fiyat listesinden satışa sunuluyor. İkinci el forkliftler genellikle kısa süreli olarak kullanıldığından üçüncü el üzerinden de güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. Geçmişten günümüze kadar tercih gören ikinci el forklift makineleri sıfır forklift makinelerine oranla daha avantajlı olduğundan kamu kurumları tarafından da tercih ediliyor. Bu bağlamda ikinci el forkliftler sıfır forkliftlere oranla daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Bu forklift makineleriyle günlük eşya ve yüklerinizi hızlı bir şekilde taşıyabilirsiniz. İkinci el forkliftlerde ayrıca profesyonel forklift operatörüne ihtiyaç duymayabilirsiniz. Forklift kullanımı konusunda deneyimli olmanız durumunda bu forkliftleri de kolayca kullanabilirsiniz.

2. El Forkliftlerin Başlıca Avantajları

Beklentileriniz doğrultusunda satışa sunulan 2.el satılık forkliftler sıfır forkliftlere oranla birçok yönden avantajlar sağlıyor. Sıfır forkliftlerde yüksek fiyat tarifeleri söz konusuyken, ikinci el forkliftlerde daha düşük fiyatlar söz konusudur. Bu sebeple sıfır forklift satın almak yerine ekonomik bütçenizin zorlanmaması açısından ikinci el forklift satın alabilirsiniz. İkinci el forkliftlerin birçoğu ayrıca garanti kapsamında yer alabiliyor. Bu iş makineleri çoğunlukla birkaç ay boyunca kullanıldığından garanti süresi devam edebiliyor. Bu bakımdan da ikinci el forklift satın aldığınızda iş makinesinde meydana gelebilen arızalanmalarda doğrudan ilgili firmanızla iletişime geçebilir ve ücretsiz bir şekilde teknik servis hizmetleri alabilirsiniz.

2. El Forkliftlerin Özellikleri

İkinci el forkliftler birçok özelliklere sahiptir. Birçok ikinci el forklift türleri sıfır forklift makineleriyle eşdeğer düzeyde özelliklere sahiptirler. Bu kapsamda bu iş makineleri de sıfır forkliftlerde olduğu gibi sorunsuz bir biçimde işlev görebiliyor. 81 ilimiz üzerinden yoğun olarak satın alınan ikinci el forklift makineleri kullanımı oldukça kolaydır. İkinci el üzerinden satılan forklift makinelerinin temel özelliklerinden biri de günlük bakımının kolayca yapılmasıdır. Günlük yüklerin taşınmasından sonra forklift makinesinin bakımı dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir.

2. El Forklift Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıfır forkliftlerde olduğu gibi ikinci el satılık forkliftler de online olarak satışa sunulabiliyor. Bu bağlamda internet dünyasından birçok alışveriş sitelerinden, forklift kiralama sitelerinden ikinci el forklift satışları yapılabiliyor. Ancak bu lider yük taşıma aracı satın alınmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. İkinci el forkliftlerde garanti etkeni oldukça önemlidir. Garantisiz ikinci el forkliftlerde sonraki süreçler içerisinde sorunlar yaşayabiliyor. Satın alınan forklift makinesi garanti dışı olduğundan olası arızalanmalarda ilgili firmadan ücretsiz olarak destek hizmeti alınması söz konusu değildir. Bu bakımdan garanti kapsamında yer alan forklift makinesi satın alınmalıdır. İkinci el forklift makinesi satın alımında dikkat edilmesi gerekenlerden biri de forklift makinesinin ne kadar süreli olarak kullanıldığıdır. Uzun süreli olarak kullanılan bir forklift makinesinden yüksek kalite ve performans beklenmesi mantıklı değildir. Bu bakımdan daha kısa süreli yani birkaç ay boyunca kullanılan forklift makinesi satın alınması daha uygundur.

2. El Forkliftlerde Fiyat Tarifeleri

Sıfır forkliftlerde olduğu gibi ikinci el forkliftlerde de fiyat tarifeleri firmalar arasında farklılık gösterebiliyor. Kalitesiz ve amatör forklift firmaları tarafından ikinci el forkliftler daha yüksek fiyat tarifelerinden satılabiliyor. Bu da beraberinde kullanıcıların normalden daha yüksek maliyete girmesi anlamına geliyor. Bununla birlikte internet ortamında bireysel olarak da satışa sunulan yani doğrudan bireyler tarafından ikinci el forklift satışlarında da genellikle piyasa fiyatı üzerinde fiyat tarifesi uygulanabiliyor. Bu bakımdan ikinci el forkliftin en uygun fiyattan satın alınabilmesi için uzman ve kaliteli forklift satış firması tercih edilebilir. 2. el forklift satışları konusunda firmamızın kurumsal hizmetlerinden sizler de garantili bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Kiralık İstif Makinesi

Kiralık İstif Makinası

İstif makinesi sahip olduğu eşsiz özellikleriyle en çok tercih edilen iş makineleri arasında bulunuyor. Maksimum kalite ve dayanıklılığa sahip olması nedeniyle uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Türkiye kalite standartlarından üretilen istif makineleri pek çok iş makinelerinin aksine daha geniş kullanım alanlarına sahiptir. Bu makineler başta sanayi, kamu kurumları, özel sektör firmaları, depo sahalarında, askeri depo alanlarında, alışveriş ve eğlence merkezleri depo alanlarında olmak üzere birçok farklı sahalarda güvenle kullanılabiliyor. Diğer iş makinelerinde olduğu gibi kiralık istif makinesi hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Bu kapsamda dilediğiniz kaliteli istif makinesini kolay ve ek ücretler ödemeden kiralayabilirsiniz.

İstif Makinası Nedir?

Bu iş makineleri depo alanı içerisinde yer alan ürünlerin dikey bir şekilde istiflenmesi amacıyla kullanılıyor. Depo ve benzeri türden alanların iç kısmında kiralık istif makinesi güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. Bu bölümlerde istif yapılması için daha çok raf ve benzeri türden alanlar yer alıyor. İstif makinesi üzerinden ürünler alınarak bu raflı bölümlere nakliyesi gerçekleştiriliyor. İstif makineleri diğer yük taşıma makinelerinden farklı olarak daha çok kapalı depo alanlarının iç kısımlarında tercih ediliyor. Hijyenik olması sebebiyle çevreye ve iş bölümüne herhangi zarar ve olumsuzluklar sunması söz konusu değildir. Bu makinelerin genel özelliklerinden biri sürücü koltuğunun yer almamasıdır. Bu bakımdan istif makinelerinin kullanımı genel anlamda ayak üzerinden gerçekleştirilir.

İstif Makinelerinin Forkliflerden Farklılıkları

İstif makineleri birçok özellikleri bakımından forklift makinalarından farklıdır. İstif makinaları forklift makinalarına oranla daha düşük fiyat tarifesine sahiptir. Bu bağlamda tüketicilerin maliyet anlamında da avantajlı olmasını sağlıyor. İstif makinaları forkliflerden farklı olarak sadece depo alanlarındaki yüklerin raflara taşınmasında kullanılıyor. Dolaysıyla bu makinaların forkliftlerde olduğu gibi uzun menzilli çatallı özelliği bulunmadan kamyon ve benzeri türden yüksek konumdaki yüklerin zemine indirilmesinde görev almıyor. Forkliftler uzun menzilli hareket edebiliyor. Ancak istif makinaları genellikle daha kısa menzilli hareket edebiliyor. Bu kapsamda istif makinalarının forkliflere oranla çalışma alanı daha dar olabiliyor.

Kiralık İstif Makinası Nedir?

Kiralık istif makinası isminden de anlaşılacağı üzere istif makinasının bireyler ve firmalar tarafından belirli bir süreliğine kiralanmasıdır. Garantili olarak sunulan kiralık istif makinası hizmeti bugün Türkiye genelinden sunulan özel bir hizmettir. Müşteriler bu hizmeti sunan firmaya ulaşarak belirli bir zaman dilimi için yani günlük veya saatlik olarak en kaliteli istif makinalarını kolayca kiralayabiliyor. İstif makinalarının kiralanmasında hizmet bedeli nakit veya kredi kartından tahsil edilebiliyor. Ancak bu hizmetin alınmasında tüketicilerin dikkat etmesi gereken birçok ayrıntılar da söz konusudur.

Özellikle internet dünyası üzerinden istif makinası kiralanmak istenildiğinde ilgili firmanın ne gibi özelliklere sahip olduğu, kurumsal bir kimliğe sahip olup olmadığı, 2020 güncel fiyat tarifesinden istif makinası kiralama hizmeti sunup sunması ve garantili bir şekilde bu hizmeti sunup sunmadığı konusunda ön bilgilere sahip olunmalıdır.

Kiralık İstif Makinasının Avantajları

İstif makinası kiralama hizmeti müşteriler açısından birçok yönden de avantajlar sağlıyor. İstif makinası doğrudan satın alımı beraberinde müşterilerin hem maliyet bakımından ve hem de satın alınan istif makinasının yeniden aynı değer üzerinden satışa sunulması açısından dezavantajlar oluşturabiliyor. Çünkü satın alınan istif makinası ilgili projenin sona ermesiyle birlikte yeniden aynı fiyt tarifesinden satılması gerekiyor. Ancak bu işlem oldukça güç olabiliyor. Çünkü satın alınan istif makinasının yeniden ilk fiyat tarifesi üzerinden satılabilmesi için piyasa hakkında tam donanımlı olunması ve sektörde profesyonel bir konumda yer alınması gerekiyor. Aksi durumda satın alınan istif makinası müşterinin elinde kalabiliyor. Oysa ki kiralık istif makinasında durum çok farklı olabiliyor. Kiralanan istif makinası sayesinde müşteriler hem maliyet bakımından ve hem de kalite hizmet standartları bakımından avantajlı olabiliyor. Kiralanan istif makinası ilgili projenin tamamlanmasıyla birlikte yeniden ilgili firma tarafından geri alınıyor. Böylece müşteriler gereğinden fazla ödeme yapmadan projelerini güvenle ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabiliyor.

Kiralık İstif Makinasının Faydaları

Kiralık istif makinası sayesinde depo ve diğer alanlardaki yükleri ilgili raflara kolayca nakliye edebilir ve raflar üzerinden sorunsuz bir şekilde istifleyebilirsiniz. Yüklerin depo raflarında insan gücü veya forklift üzerinden pratik ve kusursuz bir şekilde istiflenmesi oldukça zahmetlidir. Ancak bu eylem kiralık istif makinesi üzerinden daha pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu bağlamda firmalar da zaman açısından da avantajlı olabiliyor. Kiralık istif makinası satılık istif makinasına oranla çok daha düşük yakıt tasarrufu da sağlar. Satın alınan istif makinası sürekli olarak kullanıldığından ayrıca yüksek yakıt harcaması da sunabiliyor. Bu da tüketicilerin ek maliyete girmesine neden olabiliyor. İstif kiralama konusunda firmamızın kurumsal hizmetlerinden güvenle faydalanabilirsiniz.