Kiralık Forklift Fiyatları

Aylık Forklift Kiralama

Günümüzde ağır yükleri taşımak oldukça can sıkıcı ve zordur. İnsan gücü belirli kapasitede olduğu için çeşitli yollara başvuruluyor. Hatta toplu olarak kalabalık insan gücüne bile ihtiyaç duyulabiliyor. Çeşitli kazaların yaşanmaması için pratik çözümler aranmaya başlandı. Bu gibi durumlarda forklift makineleri tasarlandı. Forklift makineleri binek araç yapısına sahiptir.

Ağır yükleri kaldırmak için aracın ön kısmında çatalları bulunuyor. Bu çatallar palete girecek kalın ve metaldir. Oldukça dayanıklıdır. Forklift makineleri çeşitleri bakımından oldukça donanıma sahiptir. Fiyat olarak bakıldığında yüksek maliyetlidir. Fakat günümüzde saatlik forklift kiralama, günlük forklift kiralama ve aylık forklift kiralama seçenekleri bulunuyor. Aylık forklift kiralama oldukça avantaj sağlar.

Forklift Çeşitleri

Hareket sistemine göre debriyajlı, elektrik motorlu, hidrostatik ve tork konverterli olarak sınıflandırıyor.

 • Debriyajlı forkliftler: Yürüyüş sistemleri, motor içerisinde bulunan özel mekanizmadan aldığı hareketi, şanzıman, şaft ve aks gibi parçaların tekerleklere iletilmesi ile çalışıyor. Fakat bu aracın şanzımanında sürekli problemler meydana geldiğinden dolayı üretimi yapılmıyor.
 • Tork konverterli forkliftler: Dizel, benzin ve LPG’li olarak kullanılan forklift çeşididir. Tork konverterli kavrama sistemi sayesinde iş makinelerinde kullanılıyor.
 • Hidrostatik forkliftler: Diğer forkliftlerde olan yürüyüş sistemi bu forklif özelliğinde kesinlikle bulunmuyor. Kavrama mekanizması tamamen kaldırılarak bunun yerine hidrostatik motor monte edildi. Basınç bulunan hidrolik yağ ile direkt olarak forkliftin tekerleği döndürülüyor.
 • Elektrikli motorlu forkliftler: Elektrikli forkliftin yürüyüş sistemi aküden sağlıyor. Makine içerisinde bulunan özel mekanizma sayesinde motorun kolay döndürülmesini sağlıyor.

Sık Kullanılan Forklift Türleri

Günümüzde forklift sık kullanılıyor. Bunun nedeni iş yükünü ortadan kaldırarak zaman olarak tasarruf sağlanmasına olanak tanıyor. Forklift çeşitleri şu şekildedir. Güç kaynağına göre forklift çeşitleri;

 • Dizel forkliftler: Dizel forkliftler de güç kaynağı iki ya da dört zamanlı dizel motora sahiptir. Bu forkliftler genelde çok ağır işlerde kullanılıyor. Genel olarak açık alanlarda kullanılıyor.
 • Elektrikli forkliftler: Bu forklift elektrik motoru bulunan makinedir. Daha çok hafif ve orta ağırlıklı işlerde kullanılıyor. Genelde kapalı alanlarda gürültüsüz ortamlarda kullanılıyor. Market gibi örnek verebiliriz.
 • LGP’li forkliftler: Güç kaynağı LPG motora sahiptir. Genel olarak açık alanlarda kullanılıyor. Kapalı alanlarda LPG’nin bulunması sakıncalı olduğundan dolayı açık alanlarda kullanılması uygundur.
 • Akülü forkliftler: Elektrik ile şarj edilebilir özelliğine sahiptir. Akülü forkliftler diğer forkliftlere göre daha düşük özelliğe sahiptir. Sessiz çalışır. Egzoz gazı gibi maddeler çıkartamadıklarından dolayı özellikle kapalı alanlarda daha çok tercih ediliyor. Kaldırma kapasitesi 500 kg ile 5000 kg arasında değişir. Yaklaşık şarj edilmeden 18 saat aralıksız kullanılabiliyor. Genelde marketlerde kullanılıyor.

Forkliftlerin Kullanım Amacı

Forkliftlerin kullanılma amacı iş yükünü hafifleterek zamandan tasarruf sağlanmasına olanak tanıyor. Dar ve dolu malzemeleri yerinden çıkartmak kolay değildir. Bu malzemeler genelde palet üzerine dizildiğinde forkliftin ön kısmında bulunan çatal sayesinde palete kolay giriyor. Ağırlık ne olursa olsun çatal gücü dayanıklı olduğundan dolayı kolay kaldırılmasını sağlıyor.

Forkliftlerin özellikleri kullanılacak yere göre değişmektedir. Şantiye, liman gibi açık alanlarda kullanılan forkliftler genelde ağır yük taşıma kapasitesine sahiptir. Forklift seçimi oldukça önemlidir. Markası ve özellikleri işinizin kolaylığını sağlıyor. Kiralık Forklift seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunuyor. Bunları ise şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Güç
 • Asansör tipi
 • Rampa çıkabilme ve dönüş kapasitesi
 • Lastik
 • Tonaj
 • Ataşman
 • Vardiya
 • Aracın aksesuarları

Forklift Kiralamak Neden Önemlidir?

Kiralık Forklift

Forkliftlerin kiralanması sizlere iş gücü kazancı ve zaman denkleminin orantılı olarak sağlanmasında önemli rol oynar. Minimum 5 ile 10 kişinin saatlerce yaptığı işi sadece bir operatör ile dakikalar içinde yapılıyor.  Forklift iş yerinize sadece kolaylık sağlamıyor insan sağlığına ve görünmez kazalarında önüne geçiyor. Ağır malzemelerin kaldırılmasın da veya ağır yükü indirip istiflenmesinde kolaylık sağlıyor. Forklift aracının kullanılacağı yerde kolay iş akışısın sağlanmasında önemli etkendir. Forkliftler özellik olarak değişken ve profesyonel olarak kullandığından dolayı fiyatı oldukça maliyetlidir.

Forklift satın alınmaktan ziyade kiralanabiliyor. Hatta günlük, haftalık ve aylık olarak kiralanabiliyor. Maliyet olarak bakıldığında kiralanabiliyor olması sizlere avantaj sağlar. Forklift kaliteli mekanizmaya sahip olduğundan ağır yük taşımada kolaylık sağlıyor. Forklift seçiminin düzgün yapılması gerekiyor. Firmamız bu hizmeti uzun yıllar güvenli şekilde ve kalite düzeyi üst seviyede veriyor. Bu hizmeti bizden alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir