Saatlik Forklift Kiralama

Saatlik Forklift Kiralama Fiyatları

Forkliftler neredeyse hayatımızın her alanına sahip oldu. Bunun en büyük nedeni insan gücü ile kaldırılamayan büyük hacimli ve ağır malzemelerin taşınması oldukça kolay hale getirmesidir. Paletli ağır ve büyük malzemelerin yüklenip veya depolanması için forklift ön plana çıkıyor. Kısa dönemeçli yerlerden manevra özelliği sayesinde oldukça seri şekilde dönerek istenildiği yere kolaylıkla götürülüyor.

Çatalı sayesinde palet kolay kavranıp, bırakılabiliyor. Bu aletler özellik olarak kapsamlı olduğu için fiyat olarak pahalı olabiliyor. Bunun saatlik, günlük, haftalık ve aylık olarak kiralanabilir özelliği olması kullanıcıların avantajlı olmasını sağlıyor. Saatlik forklift kiralamasının hesaplanması için kullanım alanının belirtilmesi gerekiyor. Çünkü açık veya kapalı alanlarda forklift çeşitleri bulunuyor. Aracın özelliklerine göre saatlik forklift kiralama bedeli hesaplanıyor. Bu hizmeti başarılı ve uygun fiyatta yapan en kaliteli firmayız

Saatlik Forklift Kiralama Nasıl Yapılıyor?

Saatlik forklift kiralama hizmetleri bir forkliftin tarafınıza saatlik ücret tarifesi uygulanarak yapılmasıdır. Forklift ağır yükleri kaldırmak için kullanılan bir alettir. Ağır yükleri ön kısmında bulunan çatallar sayesinde yükü kavrayıp götürüleceği yere kadar yüklemek amaçlı kullanılan bir alettir. Forklift genel olarak paletlerin üzerinde yüklü olan ağır ürünlerin ağırlığını taşımak için kullanılıyor. Paleti kaldırıp, düzenli istif etmek için kullanılır. Günlük yaşantımızda iş hayatında insanların taşıyamayacağı ağır yükler bulunuyor. Bu ağır yükleri hem taşınmasına hem de istiflenmesine yardımcı alete forklift deniliyor. İkili ya da üçlü çatal şeklinde kullanılıyor.

Saatlik Fiyat Tarifesi İle Çalışan Forkliftler
Saatlik Fiyat Tarifesi İle Çalışan Forkliftler

Büyük marketlerde rafları düzenlemek için oldukça sık kullanılıyor. Forklift fiyatları özelliklerine göre değişiyor. Hatta kiralanabiliyor olması saatlik forklift kiralama fiyatlarını oldukça uygun bir hale getiriyor.

Forklift Tarihsel Geçmişi

Ağır yük taşımak amaçlı kullanılan forkliftlerin taşıma kapasitesi 0,5 den başlayıp 40 tona kadar değişiyor. İlk olarak forklift 1800 yıllarda kullanılmaya başlandı. 1. Dünya savaşı sırasında silahlara yüklenen mermiler, ağır toplar, mühimmat dağıtımı yapmak için kullanılıyordu. Daha sonra 1950 yılında manevra özelliği kazandırılarak kullanışlı bir makine halini kazandı.

Teknolojinin hızlı şekilde gelişmesi ile 2000’li yılların başında yakıt hücresi eklenerek farklı bir boyut kazandı. 1800 yıllarda icat edilen bu makineler günümüzde oldukça yaygın kullanılıyor. İş kolaylığı sağlayan forkliftler tüm Dünya’da yaygın olarak kullanılıyor. Türkiye’de de büyük mağaza, iş merkezleri, şantiye alanları, liman gibi çeşitli yerlerde görmek mümkündür.

Forklift Kullanım Alanları

Forklift kullanım alanları açık veya kapalı olmak üzere iki çeşittir. Kapalı alanlar marketler, iş merkezleri, inşaat içi, mağazalar, matbaa merkezleri gibi yerlerdir. Açık alanlar ise, şantiye alanı, liman gibi çeşitli yerlerdir. Kullanım alanları oldukça fazla olan forklift açık alanlarda Fizel, Lpg’li ve benzinli sistemden oluşuyor. Kapalı alanlar ise elektrikli ve akülü sistemden meydana gelir. Kullanım alanları oldukça geniş yelpazeye sahip olan forkliftler iş yükünü hafifletmek için kullanıyor. Taşıma olarak bakıldığında insan gücü gerektirmeden hem de zaman konusunda neredeyse 4/1 kadar bir vakit harcamanızı sağlıyor.

Forklift Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Saatlik, haftalık veya aylık olarak kiralanacak forklift piyasanın genel durumuna ve kullanım faaliyeti yapacağınız yere göre uygun seçilmelidir. Forklift seçiminde ki en büyük özellik kısa, uzun vadede kiralama seçeneğinde fiyat avantajının uygun olarak sağlanmasıdır. Yakıt ekonomisine uygun olarak pratik bir forklift seçimi de önemlidir.

Forklift Çeşitleri
Forklift Çeşitleri

Forkliftler genelde kaliteli ve dayanıklı bir mekanizmaya sahiptir. Özellik olarak kullanım alanınıza ve taşınacak malzemenin ağırlık, hacim yapısına göre değişkendir. Forklift çeşidinin belirlenmesi de gerekiyor. Forklift çeşitleri Genel amaçlı dengeli forklift, 3 Tekerlekli forklift, Sık depolama forklift, özel forklift, Teletrucks ve Transpalet fortklift olmak üzere sıralanabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli özellik bunların size uygunluk seçeneğinin doğru olarak belirlenmesidir. Bu alanda profesyonel olarak hizmet veren firmamız size yardımcı olacaktır. Bu hizmeti bizden alabilirsiniz.

Forklift Kiralamanın Avantajları

Forkliftlerin saatlik, haftalık ve aylık olarak kiralanması kullanıcılara daha az bir maliyet çıkartıyor. Çünkü kiralık forklift ödemeleri ile maliyetler hesaplanarak sabitlenir. Forklift kiralama ödemeleri, işletmenin mali tablosunda bulunan bilançosunda pasif kısmında bulunmadığından dolayı banka kredisi ile alınsa bile ortalama %25-30 arası oranında peşin verilmesi gerekebilir.

Fakat bu uzun vadede kiralama düşünenler için oldukça avantajlıdır. Kiralama yapılacak forklift için bir bedel belirlendikten sonra şirketinize fatura kesiliyor. Kesilen bu faturanın 3 aylık bilanço kısmına gider olarak kaydedilir. Forkliftin servis, bakım ve onarım gibi işleri kasko sigortası firması tarafından sağlanır. Bu yüzden kiralık forklift hizmetleri oldukça avantaj sağlar.