Satılık Transpalet

Transpaletler yapı itibariyle forklift makinelerine benzeyen ancak forkliftlerden daha küçük yapıya sahip olan özel yük taşıma makineleridir. İsminden de anlaşılacağı üzere bu modern makineler özellikle palet tarzındaki yüklerin taşınmasında işlev görüyor. Bu bakımdan satılık transpalet 81 ilimiz üzerinden birçok işletmeler tarafından satın alınıyor. Kolay kullanımlı olmasının yanı sıra yüksek kaliteye sahip olduğundan uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir. Transpaletler geniş sahalar üzerinden kullanılabilir. Askeri depo ve bölgelerde, kurumsal ve özel sektör firmalarda, depolarda, sanayi alanlarında bu profesyonel yük taşıma makineleri tercih edilebiliyor.

Transpalet Nedir?

Transpalet, özellikle paketlenmiş veya koruma altına alınan malzemelerin hidrolik pompa gücü üzerinden daha çok kısa mesafede bir yerden farklı bir yere taşınmasında tercih edilen ve yaya ya da motor akü sistemine sahip olan makinelerdir. Toplamda 2 adet tutuş aparatlarına sahip olan satılık transpalet bu bakımdan yüklerin talepler doğrultusunda yatay şekilde taşıma özelliğine sahiptir. Sahip olduğu kaliteli aparatlar sayesinde paletlerin üst kısmında yer alan boşluklardan giriş sağlayarak çatalların yukarı yöne doğru pratik bir biçimde kaldırılmasını sağlar. Bu işlem neticesinde de yük kaldırma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Transpaletlerde İşlev Mekanizması

Transpaletler işlev mekanizması bakımından forklift makinelerinden farklıdır. Dinamik güç kaynağı aküler üzerinden hareket edebilme potansiyeline sahiptirler. Bu bakımdan gerek duyduğu itiş kuvvetini ise doğrudan DC motorlar üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Çatallar ise insan kuvvetine gerek kalmadan DC motoru ve hidrolik sistem üzerinden işlev görüyorlar. Bu özelliğiyle insan gücüne gereksinim kalınmadan yüklerin hızlı ve güvenli bir biçimde taşınmasını sağlıyor. Transpalet makineleri genel anlamda elektrikli ve hidrolik transpaletler olmak üzere toplamda 2 farklı seçeneklere sahiptirler. Elektrikli transpalet makineleri daha çok 1400, 1800, 2000, 2200, 2400, 2500, 3000 ve 5000 kilogram yük taşıma potansiyeline sahiptirler. Bu modellerin en temel avantajlarından biri ise motorlarının daha düşük düzeyde enerji harcaması ve bakımlarının oldukça basit olmasıdır.

Hidrolik Transpaletler

Hidrolik transpaletlerde de ortalama olarak 2500 kilograma kadar yük kaldırma potansiyeli söz konusudur. Bu profesyonel transpalet türlerinin en önemli özelliklerinden biri de çatallarının yaklaşık olarak 1150 milimetreye kadar çıkabilmesidir. Bu özelliğiyle yükleri kolay bir biçimde kavrayarak nakliyesini gerçekleştirebiliyor. Maksimum düzeyde kaldırma yüksekliği ise ortalama olarak 210 milimetredir. Düşük kol hareketlerine ve poliüretan yapıdaki tekerlekleri sayesinde en çok dikkat çeken transpalet modelleridir. Transpaletler üzerinden 3 ton ağırlığına sahip olan bir yük sadece bir birey tarafından zahmetsiz bir biçimde taşınabiliyor. Bu eşsiz yük taşıma makineleri sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Bu bakımdan görev süresi boyunca çevreye rahatsızlık vermesi söz konusu değildir.

Transpaletlerin Özellikleri

Transpaletler birçok özellikleriyle dikkat çekiyorlar. Sessiz çalışmasının yanı sıra son derece hijyenik yük taşıma makineleridir. Bu bakımdan işletmeler tarafından en çok beğenilen iş makineleridir. Pekçok özellikleriyle firmalara maksimum güvenlik ve rahatlıkta iş potansiyeli sunuyor. Transpaletler yüksek kalitesiyle işletmelere enerji tasarrufu da sağlıyor. Bu bakımdan firmaların daha düşük bir maliyet üzerinden yüklerini taşıtmasına yardımcı oluyor. Avrupa ülkelerinden de yoğun olarak talep gören yüksek teknolojili transpalet makineleri birçok nitelikleri bakımından sektörün en gözde iş makineleri arasında yer alıyor. Profesyonel dizaynı ve garantili hizmet süresiyle işletmelerin ağır yüklerini kısa süreler içerisinde hafifletiyor. Transpalet makineleri hafif ağırlığa sahiptir. Bu bakımdan taşınması, nakliye edilmesi oldukça kolaydır. Bu iş makinelerini özel kılan etkenlerden biri de pekçik iş makinelerine oranla daha uygun fiyata sahip olmasıdır. Bu bakımdan da işletmelere ekonomik anlamda da avantajlar sağlıyor.

Transpaletlerin Avantajları

Transpaletler birçok avantajları bulunan eşsiz iş makineleridir. Bu iş makineleri diğer iş makinelerinden farklı bir şekilde hizmet sunuyor. Geniş hizmet alanında yer alması sebebiyle bireysel olarak da satın alınarak kullanılabilir. Transpaletler en düşük fiyatlı yük taşıma makineleridir. Bu bakımdan bireylere ve firmalara düşük bir maliyet sunar.

Transpalet Nereden Satın Alınabilir?

Transpaletler internet üzerinden de online olarak 7/24 sipariş verilebilir. Profesyonel satılık transpalet makinesi üretim ve satış firmasından sıfır ve ikinci el transpaletler ek ücretsiz olarak hızlı bir biçimde satın alınabilir. Bu iş makineleri garanti dâhilinde satışa sunulduğundan güvenle satın alınabilir. Transpaletler birçok iş makinelerine oranla daha uzun ömürlüdür. Garanti kapsamında olduğundan olası arızalanmalar karşısında ilgili firma üzerinden ücretsiz olarak teknik servis hizmetleri alınabilir. Transpalet makinelerin satın alınmasında özellikle uzman ve kaliteli hizmet sunan firma tercih edilebilir. Türkiye’de bu konuda profesyonel anlamda hizmet sunan çok az düzeyde firmalar yer alıyor. Firmamızdan bu konuda garanti kapsamlı olarak hizmet alabilirsiniz.