Kiralık İstif Makinesi

Kiralık İstif Makinası

İstif makinesi sahip olduğu eşsiz özellikleriyle en çok tercih edilen iş makineleri arasında bulunuyor. Maksimum kalite ve dayanıklılığa sahip olması nedeniyle uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Türkiye kalite standartlarından üretilen istif makineleri pek çok iş makinelerinin aksine daha geniş kullanım alanlarına sahiptir. Bu makineler başta sanayi, kamu kurumları, özel sektör firmaları, depo sahalarında, askeri depo alanlarında, alışveriş ve eğlence merkezleri depo alanlarında olmak üzere birçok farklı sahalarda güvenle kullanılabiliyor. Diğer iş makinelerinde olduğu gibi kiralık istif makinesi hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Bu kapsamda dilediğiniz kaliteli istif makinesini kolay ve ek ücretler ödemeden kiralayabilirsiniz.

İstif Makinası Nedir?

Bu iş makineleri depo alanı içerisinde yer alan ürünlerin dikey bir şekilde istiflenmesi amacıyla kullanılıyor. Depo ve benzeri türden alanların iç kısmında kiralık istif makinesi güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. Bu bölümlerde istif yapılması için daha çok raf ve benzeri türden alanlar yer alıyor. İstif makinesi üzerinden ürünler alınarak bu raflı bölümlere nakliyesi gerçekleştiriliyor. İstif makineleri diğer yük taşıma makinelerinden farklı olarak daha çok kapalı depo alanlarının iç kısımlarında tercih ediliyor. Hijyenik olması sebebiyle çevreye ve iş bölümüne herhangi zarar ve olumsuzluklar sunması söz konusu değildir. Bu makinelerin genel özelliklerinden biri sürücü koltuğunun yer almamasıdır. Bu bakımdan istif makinelerinin kullanımı genel anlamda ayak üzerinden gerçekleştirilir.

İstif Makinelerinin Forkliflerden Farklılıkları

İstif makineleri birçok özellikleri bakımından forklift makinalarından farklıdır. İstif makinaları forklift makinalarına oranla daha düşük fiyat tarifesine sahiptir. Bu bağlamda tüketicilerin maliyet anlamında da avantajlı olmasını sağlıyor. İstif makinaları forkliflerden farklı olarak sadece depo alanlarındaki yüklerin raflara taşınmasında kullanılıyor. Dolaysıyla bu makinaların forkliftlerde olduğu gibi uzun menzilli çatallı özelliği bulunmadan kamyon ve benzeri türden yüksek konumdaki yüklerin zemine indirilmesinde görev almıyor. Forkliftler uzun menzilli hareket edebiliyor. Ancak istif makinaları genellikle daha kısa menzilli hareket edebiliyor. Bu kapsamda istif makinalarının forkliflere oranla çalışma alanı daha dar olabiliyor.

Kiralık İstif Makinası Nedir?

Kiralık istif makinası isminden de anlaşılacağı üzere istif makinasının bireyler ve firmalar tarafından belirli bir süreliğine kiralanmasıdır. Garantili olarak sunulan kiralık istif makinası hizmeti bugün Türkiye genelinden sunulan özel bir hizmettir. Müşteriler bu hizmeti sunan firmaya ulaşarak belirli bir zaman dilimi için yani günlük veya saatlik olarak en kaliteli istif makinalarını kolayca kiralayabiliyor. İstif makinalarının kiralanmasında hizmet bedeli nakit veya kredi kartından tahsil edilebiliyor. Ancak bu hizmetin alınmasında tüketicilerin dikkat etmesi gereken birçok ayrıntılar da söz konusudur.

Özellikle internet dünyası üzerinden istif makinası kiralanmak istenildiğinde ilgili firmanın ne gibi özelliklere sahip olduğu, kurumsal bir kimliğe sahip olup olmadığı, 2020 güncel fiyat tarifesinden istif makinası kiralama hizmeti sunup sunması ve garantili bir şekilde bu hizmeti sunup sunmadığı konusunda ön bilgilere sahip olunmalıdır.

Kiralık İstif Makinasının Avantajları

İstif makinası kiralama hizmeti müşteriler açısından birçok yönden de avantajlar sağlıyor. İstif makinası doğrudan satın alımı beraberinde müşterilerin hem maliyet bakımından ve hem de satın alınan istif makinasının yeniden aynı değer üzerinden satışa sunulması açısından dezavantajlar oluşturabiliyor. Çünkü satın alınan istif makinası ilgili projenin sona ermesiyle birlikte yeniden aynı fiyt tarifesinden satılması gerekiyor. Ancak bu işlem oldukça güç olabiliyor. Çünkü satın alınan istif makinasının yeniden ilk fiyat tarifesi üzerinden satılabilmesi için piyasa hakkında tam donanımlı olunması ve sektörde profesyonel bir konumda yer alınması gerekiyor. Aksi durumda satın alınan istif makinası müşterinin elinde kalabiliyor. Oysa ki kiralık istif makinasında durum çok farklı olabiliyor. Kiralanan istif makinası sayesinde müşteriler hem maliyet bakımından ve hem de kalite hizmet standartları bakımından avantajlı olabiliyor. Kiralanan istif makinası ilgili projenin tamamlanmasıyla birlikte yeniden ilgili firma tarafından geri alınıyor. Böylece müşteriler gereğinden fazla ödeme yapmadan projelerini güvenle ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabiliyor.

Kiralık İstif Makinasının Faydaları

Kiralık istif makinası sayesinde depo ve diğer alanlardaki yükleri ilgili raflara kolayca nakliye edebilir ve raflar üzerinden sorunsuz bir şekilde istifleyebilirsiniz. Yüklerin depo raflarında insan gücü veya forklift üzerinden pratik ve kusursuz bir şekilde istiflenmesi oldukça zahmetlidir. Ancak bu eylem kiralık istif makinesi üzerinden daha pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu bağlamda firmalar da zaman açısından da avantajlı olabiliyor. Kiralık istif makinası satılık istif makinasına oranla çok daha düşük yakıt tasarrufu da sağlar. Satın alınan istif makinası sürekli olarak kullanıldığından ayrıca yüksek yakıt harcaması da sunabiliyor. Bu da tüketicilerin ek maliyete girmesine neden olabiliyor. İstif kiralama konusunda firmamızın kurumsal hizmetlerinden güvenle faydalanabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir